Ziraat Kredi

Ziraat Bankası’nın tarım sektöründe verdiği bazı faizsiz krediler var, çiftçi kredisi adı altında verilen bir kredi çeşidi 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da verilmeye devam ediyor. Bu yılın sonuna kadar Ziraat Bankası’nın çiftçi çiftçilerimize verilmeye devam edecek. Bu kredilerin ne tür bir avantajı vardır? Çiftçilerin çiftçilik yaparken, karşılaşacağı finansal sorunlar var. Gübre, tohum, mazot ilaçlama masrafları ve bir sürü malzeme için finans sağlamak gerekiyor. Aynı şey hayvancılıkta da geçerlidir. Çiftçilerin bu konuda sıkıntı yaşamamaları için Ziraat Bankası çiftçilere krediler vererek onları mali açıdan rahatlatıyor. Böylece çiftçiler kara kara düşünmeden, üretime yoğunlaşabiliyorlar. Üstelik çiftçiler hasat zamanı para kazandıkları için, bankanın sunduğu ödeme kolaylıkları arasında hasat zamanı ödeme gibi kolaylıklar da var.

Ziraat Bankası tarafından verilmekte olan faizsiz/ sıfır faizli kredilerden istifade edebilmek için en yakınınızdaki Ziraat Bankası’na, bankanın isteyeceği belgelerle giderek krediler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Yetkililerle yapacağınız kredi niteliği ve ödeme koşulları ile ilgili görüşme sonucunda faiz ödemesi yapmadan Kredi kullanımının nasıl olacağı hakkında konuyu netleştirebilirsiniz.

Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası’nın çiftçi kredisi faizsiz olarak verilmektedir, bankanın verdiği kredi sadece çiftçi kredisi olmayıp farklı isimler altında farklı programlar çerçevesinde verilmektedir. Bazı kredilerde ise faizlerin yarısına veya üçte ikisine varan faiz indirimi söz konusudur

Ziraat Bankası’nın verdiği krediler iyi tarım projesi kredisi genç çiftçi kredisi hasat pazarlama kredisi arazi alım kredisi gibi isimlerle adlandırılmaktadır. Bu kredileri inceleyerek, yapacağınız işe en uygun kredi paketini seçerek faiz ödemeden kredinizi alabilirsiniz

Kredi Için Hangi Belgeler İsteniyor?

Ziraat Bankası’ndan çiftçi kredisi almak için çiftçilik belgesi, herhangi bir odaya bağlı olduğunuzu gösteren belge, tapu- kontrat ve gelir belgesi gibi belgeleri ve işletmenin son 3 yıllık bilançosu gerekmektedir. Eğer kişi bireysel olarak başvuracaksa yine çiftçilik belgesi nüfus cüzdanı tapu ve kira kontratları ipotek edilecek malların belgeleri gerekiyor. Eğer Çiftçi iseniz ve düzenli bir geliriniz varsa faizsiz çiftçi kredisi alma şansınız da olacaktır banka şubelerini ziyaret ederek bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir