Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Zarif Ve Şık Banyo Dekorasyonu

Zarif Ve Şık Banyo Dekorasyonu

Günümüzde banyo, kişinin gün içindeki stresini attığı, dinlendiği ve yenilendiği bir mekan haline geldi. Bu yüzden banyolarımızın, mutfak ve salonumuz gibi bize hitap edecek, en şık tasarıma sahip ve en konforlu dekorasyon fikirleri olanlarını arıyoruz. Şık, konforlu ve bize hitap edecek bir banyo tasarımı için dikkat etmemiz gerekenler şunlardır:

Banyo Tasarımı Evin Diğer Odalarıyla Uyumlu Olmalı

Evinizin diğer kısımlarıyla uyumsuz bir banyo, evinizin tasarımını önemli ölçüde zedeleyecektir. Örneğin, vintage ve retro havasının hakim olduğu bir evde; gri, keskin hatlı ve teknolojik tasarıma sahip bir banyo evin havasına uyum sağlayamayacağı için dışarıda kalacaktır. Bu yüzden banyo zeminine, duvarlarına, lavabo ve duşa kabin tasarımına karar vermeden önce evin diğer odalarındaki tasarıma uygun malzemeler alın.

Beton Fayans Modası

Banyo modasına yeni bir soluk getiren beton fayanslar, ilk bakışta sanki fayans döşenmemiş gibi görünen yapılar olup; aslında fayansın pürüzsüzlüğü ile grinin şıklığını bir araya getiren, banyoyu hem sade hem şık gösteren tasarıma sahip fayanslardır. İlerleyen günlerde sadece banyolarda değil evin diğer bölümlerinde de yaygınlaşacak olan beton fayans modası bu yılın dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır.

Siyah Lavabo ve Armatür Şıklığı

Son yıllarda moda olan siyah lavabo, elegant görünümü ve lüks bir yapıya sahip olması nedeniyle günümüzde pek çok kişi tarafından banyo tasarımında tercih edilmektedir. Siyah lavabonun şıklığını destekleyecek siyah armatürler, siyah klozetler ile banyonuza elegant, şık ve göz alıcı bir hava verebilirsiniz.

Lavabolar İçin Ayaklı Tezgâh Zarafeti

Son yıllarda moda olan ve banyonuzu inanılmaz şık gösteren ayaklı masalar, banyo malzemesinden çok oturma odası mobilyası görünümündedirler. Bu tezgahlar evinizi şık ve zarif gösterecek bir enerjiye sahiptir. Dikkat etmeniz gereken şey, kullanacağınız tezgahın banyo için uygun olup olmadığına dikkat etmektir.

Ahşap Görünümlü Fayanslar

Ahşabın mekana kattığı sıcak ve samimi ortamı, banyolarında yaratmak isteyenler ahşap görünümlü fayanslardan yararlanabilir. Ahşap her ne kadar güzel bir görünüme sahip olsa da banyonun nemine tolerans gösterecek yapıda bir malzeme olmadığı için tasarımcılar banyo dekorasyon fikirleri arasına ahşabın şıklığını katmak isteyenlere, ahşap görünümlü fayansları alternatif olarak gösteriyor.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Battaniyelerin En Gösterişli Hali

En çok kış aylarında ya da soğuk bir son bahar havasında çok aranan battaniyeler ev …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir