Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşına aileniz ile birlikte evinizde girmek istiyorsanız ihtiyacınız olan şey mükellef bir yılbaşı sofrası. Bir yılbaşı sofrasında neler olmalı, nasıl sunulmalı?

Yılbaşı Yemekleri

Yılbaşı deyince akla ilk gelen yemek olan hindi, masanızın baş tacı olmalı. Diğer yemekler hindiyi gölgede bırakmamalı ve yılbaşı sofrası yemekleri doyurucu olarak değil tadımlık olarak yapılmalıdır. Uzun bir gece olacağı için sırada bekleyen menülere de bir yer ayırmalısınız. Ayrıca yılbaşı sofrasında içecek seçimi de çok önemlidir. hazırladığınız menüye uygun olan içecek seçmelisiniz. Ancak yine de birkaç çeşit içeceği bir arada sunarak kişilerin tercihine bırakabilirsiniz. İçecekler için önceden buz hazırlamayı da unutmayın.

 

 

 

Masa Düzenlemesi

Yılbaşı sofrası deyince akla ilk gelen kırmızı ve Yeşiller oluyor. Ancak siz bu sıradan durumun dışına  çıkarak farklı konseptler oluşturabilirsiniz. Özellikle de senede bir kez kullanmak için yemek takımına ne gerek var diyorsanız haklısınız. Ancak yine de masanızı mumlar ile güzelleştirmeyi unutmayın.

Masa düzenlemesinde yemeklerin konumu büyük önem taşır. Çünkü kalabalık bir sofrada insanların rahat etmesini sağlamalısınız. Bu yüzden  yemekleri küçük porsiyonlar halinde koyarak bittikçe tazeleyebilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası

Sofranızı sıradan bir sofra olmaktan kurtarmak istiyorsanız yapmanız gereken şey biraz aksesuar ve süsleme. Masada kırmızılı detaylar tercih ederek hem romantik hem de güne özel bir hava yakalayabilirsiniz. Hatta sandalyelere birkaç yılbaşı süsü ile renk katabilirsiniz.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng shui’nin kelime anlamı rüzgar ve sudur. Yaşadığımız yerde, çevremizde bulunan, sürekli hareket eden enerjiler, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir