Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Herkes evinin kullanışlı ve şık olmasını ister. Fikirlerinize fikir katmak için dekorasyon fikirleri hazırladık.

Evimiz, kendimizi güvende hissettiğimiz, zaman geçirdiğimiz, rahatladığımız ve dış ortamdaki tehlikelerden korunduğumuz yerdir. Evimiz ister küçük ister büyük olsun bizim yuvamızdır. Bu yuvada zaman geçirirken yaşam alanımızı kaliteli kullanmak ve ferah bir görüntü olmasını isteriz. Toplu, aydınlık, insana huzur veren ve kullanışlı bir ev herkes ister. Ev ister büyük isterse küçük olsun önemli olan dekorasyonudur. Yanlış dekorasyon ile büyük bir ev kullanışsız olabilir. Bu yüzden iyi bir dekorasyon yapılmadır. Sizin için dekorasyon fikirleri hazırladık. Kendi zevklerinize göre yorumlayarak güzel bir eve sahip olabilirsiniz.

Yemek Odası Dekorasyon Fikirleri

Yemek odası ayrı olsun ya da salonla birleşik olsun herkesin evinde bir yemek köşesi vardır. Yemek odası takımları 7+1 büyüklüğünde ev için hazırlanmış gibi dursa da artık değişen moda akımları trendler ve yaşam şartlarına göre minimalleşiyor. Yani eviniz küçük olsa bile uygun bir yemek takımı bulabilirsiniz. Temel olarak yemek odası takımı seçmeden önce planlamanız gereken bazı noktalar vardır.

  • Yemek odası takımına ayıracağım yer ne kadar?
  • Kaç kişilik masa almalıyım?
  • Modern mi yoksa klasik bir takım mı istiyorsunuz?
  • Odadaki diğer eşyaların rengi ne?
  • Kullanışlı ve sıkılmadan kullanabileceğim bir takıma mı ihtiyacınız var?

Öncelikle şunu belirmekte fayda var eğer çok fazla nüfusa sahipseniz ya da misafiriniz çok ise daha büyük ya da açılan bir takım almalısınız. Odanın genel dekorasyonunu bozmayacak sırıtmayacak bir takım seçmelisiniz. Renk uyumu çok önemli. Modern ve asimetrik cisimlerin uyumu yakalamak için renkli oturma grubunun yanına beyaz modern ve geometrik bir yemek takımı seçebilirsiniz. Tarihin hanı masalarını, doğal bir görünüm yakalamak için tahta büyük bir masa ile şamdan aksesuarı ile tamamlayarak uyum sağlayabilirsiniz. Dizi ve filmlerde sıklıkla gördüğümüz aşçı havasında bir görünüm için sallanan avize kullana bilirsiniz. Ayrıca mutfağınıza yer var ise yemek takımını mutfağınızda kullanabilirsiniz. Mutfak dekorasyon fikirleri için öncelikle tavsiyemiz hasırdır.  Hasır sandalyelere sahip bir masa takımı hem doğal durur hem de mutfağınızda alışılmışın dışında farklı bir görünüm yaratır.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng shui’nin kelime anlamı rüzgar ve sudur. Yaşadığımız yerde, çevremizde bulunan, sürekli hareket eden enerjiler, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir