Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Villa Dekorasyon Fikirleri

Villa Dekorasyon Fikirleri

Villaların dizaynı normal bir evin dizaynından çok farklı olan, ince bir dekorasyon zevki, iç mimari bilgisi ve dizayn gerektiren dekorasyonlardır. Bu nedenle villa dekorasyon fikirleri düşünülürken, bir apartman dairesi dizaynı mantığıyla yaklaşmamak gereklidir.

Şehir dışında ya da şehir içinde, müstakil yapıda, gösterişli bir villaya sahip olmak isteyen pek çok kişi vardır. Villa yaptırmak istiyorsanız öncelikle villanızın nasıl bir etki bırakacağı hakkında karar vermeniz gereklidir. Bu nedenle villanızın dekorasyonuna karar verirken, villanın bulunduğu yere ve sizin yaşam tarzınıza en çok yakışan villa dekorasyon tarzına karar verecek bir uzmandan yardım almak isabetli olacaktır.

Peki, villa dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir ve neler villa dekorasyonunun olmazsa olmazlarıdır, bunlara göz atalım.

Villa Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Villa dekorasyonunun normal bir evin dekorasyonundan farklı olduğu bilinmeli; buna göre dekorasyon fikirleri
  • Klasik ve sıkıcı çizgiler yerine, daha doğal, sade ve şık çizgi ve modellere sahip olan mobilyalar seçilmeli, canlılığı ise ortama yerleştireceğiniz motif ve dekoratif objelerle yaratmalısınız.
  • Villa dekorasyonunda en önemli olan şeylerden birisi de aydınlatmadır. Villanızın bahçesine yerleştireceğiniz, mumlar ve lambalar, fenerler ile villanızın dışını; evin içerisine ise gözünüzü yormayacak ışık kalitesine sahip spot lambalar ve mumlarla ışıklandırma yapmanız, villanızı oldukça şık gösterecektir.
  • Villa dekorasyonunda zemin ve duvarların rengine ve modeline karar vermek çok önemlidir. Villa eve göre çok daha geniş bir yapı olduğu için, açık renk zemin ve duvar rengine karar vererek evi geniş gösterme gibi bir strese girmenize gerek kalmayacaktır. Evinizin duvarlarını ve zemininizi koyu renklerle renklendirebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gerekilen husus, evin tüm duvarlarını aynı renge değil de; duvarların birbirlerinden ayrıldığı ya da ayrı bir blok oluşturduğu bölgeleri birbirlerine yakışan ve tamamlayan renklerle kombinlemektir. Böylelikle villanızı sıkıcı bir atmosferden kurtarıp, villanızı şık ve canlı gösteren bir dizayna kavuşturmuş olacaksınız.
  • Eğer villanıza tarihi bir köşk havası vermek istiyorsanız, kullanacağınız iç ve dış dekorasyon malzemeleri villanızın köşk havasının atmosferine uyacak ve onu destekleyecek tarzda dekorasyonlar olmalıdır. Eğer modern görünümlü bir villa istiyorsanız; seçeceğiniz dekorasyon fikirleri villanızın iç ve dış dekorasyon malzemeleri evin modern havasına ket vurmayacak, şık, sade ve kullanışlı dekorasyon içeriğine sahip malzemeler olmalıdır.

 

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Battaniyelerin En Gösterişli Hali

En çok kış aylarında ya da soğuk bir son bahar havasında çok aranan battaniyeler ev …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir