Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Rustik bir oturma odası nasıl oluşturulur?

Rustik bir oturma odası nasıl oluşturulur?

Rustik dekorasyon için alınan en pahalı mobilyaları almanız dekorasyon tarzlarından biri gibi görünse de gerçek şu ki göründüğü kadar pahalı ya da karmaşık değildir.

Oturma odasının dekorasyonunda, küçük bir oturma odası dekorasyonu hakkında konuşurken büyük bir oturma odasından bahsederken ne yapmak istediğinizi ayırt etmelisiniz.

Şimdi size rustik salonlar hakkında bazı ipuçları veriyoruz:

Büyük bir rustik oturma odasından bahsedersek, duvar örtüsünü geçemeyiz. Örneğin, taş simüle eden duvarlara sahip olmak, rustik bir dekorasyon elde etmek için mükemmel bir adımdır. Buna karşılık, rustik tarzdaki küçük salonların dekorasyonu için, sadece duvarlardan birinde astarı tercih etmek daha iyi, aksi takdirde çok karanlık bir sonuç alacağız. Ayrıca, birkaç renk birleştirerek bile, yeryüzü tonlarında duvarları boyayacağınızı seçebilirsiniz, sonuç olağanüstü olur.

Taşın yanı sıra ahşap da özel bir rol oynamaktadır. Birçok insanın rustik taş döşemeleri veya diğer malzemeleri tercih ettiği doğrudur, ancak hiçbiri ahşabın sıcaklığını yansıtamaz. Buna ek olarak, rustik bir oturma odası doğal bir alanı temsil eder ve bunu yapmak için mükemmel bir yoldur.

Rustik odalar, yerleştirebileceğimiz aksesuarlara oranla yapıya daha fazla önem verildiği sade odalardır. Buna rağmen, çok fazla dikkat çekmeyen ince perdeler salonlar için gereklidir. Ayrıca bazı seramik vazolar yerleştirebiliriz ve kapalı bitkileri severseniz, bazıları seçebilirsiniz, çünkü sonuç harika olur.

Son olarak, mükemmel bir sonuca sahip olan rustik salonlarda her stildeki mobilyaların birleştirilmesi mümkündür; geleneksel ahşap mobilyalar önerilir. Oda küçükse, hafif olan kayın tonlarında bazılarını seçebilirsiniz.

Gerçekten, rustik tarz birçok seçeneğe yer verebilecek bir dekorasyon stili ancak biz doğal ve basit özel önem aldığını unutamayız. Hem duvarlarda hem de mobilyalarda birkaç renk tonu seçmek için çok dikkatli olmalı ve sıcaklık ve sadeliği her zaman korumalıyız.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng shui’nin kelime anlamı rüzgar ve sudur. Yaşadığımız yerde, çevremizde bulunan, sürekli hareket eden enerjiler, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir