Anasayfa / Aksesuar / Peçeteden Yılbaşı Ağacı Yapımı

Peçeteden Yılbaşı Ağacı Yapımı

Peçeteden Yılbaşı Ağacı Yapımı

Yılbaşı akşamına özel olarak hazırladığınız sofranıza güne özel bir dokunuş yapmak isterseniz peçeteden yılbaşı ağacı yapabilir ve sofrada aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Yılbaşı akşamına özel bir yemek takımı alıp senede bir gün kullanmaktansa, en sevdiğiniz yemek takımına ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Yılbaşı Sofra Aksesuarları

Yılbaşında hazırladığınız sofranızda kırmızı bir masa örtüsü ile yeşil bir runner kullanabilirsiniz. Beyaz porselen tabaklarınız ile de yeşil peçeteler çok güzel uyacaktır. Masanızda tercih ettiğiniz beyaz mumlar ile ortamı aydınlatabilirsiniz.

Masada çok fazla aksesuarları tercih ederek masayı daha karışık bir hale getirmeyin çünkü daha yemekler gelecek. Bunun yerine sandalyelere kırmızı kurdeleler takabilirsiniz. İsterseniz de yılbaşı süslerini kullanarak küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

Peçeteden Yılbaşı Ağacı Yapımı

Peçeteden yılbaşı ağacı yapmak için öncelikle yeşil bir peçete tercih edin. Peçeteyi tamamen açın ve ikiye katlayın. Sonra tekrar ikiye katlayıp kare elde edin. Peçetenin uçlarının kat kat açıldığı köşesinin tüm katlarını sırayla yukarı katlayın. Bunu  için ilk katı en yukarı, son katı ise en aşağı gelecek şekilde katlayın. Katlı olan uç cam ağacının tepesi olacaktır. Bu yüzden diğer iki kenarı da arkaya katlayın. Oluşan şekil bir deltoid olacaktır. Sonra katlı olan her ucu tekrar yukarı katlayın. Şeklin üçgen olduğunu göreceksiniz. İşte peçeteden yılbaşı ağacı sofranızı renklendirmek için hazır. Mutlu akşamlar…

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Perdelerin Ev Tekstilinde Olan Önemi

Her evde kesinlikle olması gereken en önemli eşyaların başında perdeler bulunur. Perdeler adeta dışarıyı ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir