Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Küçük Mutfaklara Özel Tasarımlar

Küçük Mutfaklara Özel Tasarımlar

Küçük Mutfaklara Akıllı Öneriler

Küçük mutfaklar oldukça kullanışsız dursa da,  küçük mutfak dekorasyonu ile kendinize kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz. Bir çok işin aynı anda yapıldığı bir yer olması nedeniyle mutfağın kullanımı çok önemlidir.

Renk Seçimi

Küçük mutfağınız varsa ilk yapmanız gereken açık ve soft renkler seçerek mutfağı geniş ve ferah göstermek. Önce kendinizi mutfağınızın geniş olduğuna inandırın ki öyle hissedin. Mesela küçük mutfak dekorasyonu için mutfak dolaplarınızı beyaz yaptırıyorsanız duvarlarınızı mavi, sarı ve yeşil gibi ferah renklerin en açık tonları ile boyayın.

Mutfak Aydınlatması

Mutfakta gün ışığından en çok nasıl yararlanacaksanız ona göre mutfak döşemelisiniz. Mesela en çok vakit geçirdiğiniz tezgahı pencere önüne yaptırarak hep aydınlıkta çalışın. Perde tercihi ince ve beyaz renkli olsun. Camın hemen etrafından başlayan dolap da yaptırmayın.

Mutfak Dolabı

Mutfakta depolama ihtiyacı maksimum seviyededir. Bu yüzden mutfak dolaplarını yerden tavana kadar uygulayın ve gedik duvar falan demeden dolaplarda bütünlük sağlayın. Dolap içlerini ise kullanım amaçlarınıza göre ayırın.

Küçük Mutfak Dekorasyonu

Küçük mutfak dekorasyonu için en iyi öneri L tip mutfaktır. Çünkü en çok iş yapılan yer olan tezgahları büyük tutar. Dolap tek ya da iki duvar olarak yapılabilir. Hatta kalan boş duvara da katlanabilir duvara sabit bir masa yerleştirerek hem yemek yiyebilir, hem de işleriniz için kullanabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekarasyon Fikirleri

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng shui’nin kelime anlamı rüzgar ve sudur. Yaşadığımız yerde, çevremizde bulunan, sürekli hareket eden enerjiler, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir