Anasayfa / Ev Tekstili / Halıya Kahve Dökülürse Neler Yapılmalı?

Halıya Kahve Dökülürse Neler Yapılmalı?

Halıya Kahve Dökülürse Ne Olur?

Çay ve kahve lekesi, halılardaki kaçınılmaz lekelerdendir. Döker dökmez telaş olarak, yanlış uygulamalara mahal vermeyin ve hemen çözüm önerilerine bakın. Bu leke kurursa çıkarması daha zor olacak ve sarı biz iz kalacaktır. O yüzden lekenin kurumasına izin vermeyin ve ıslak tutun. Daha sonra ise doğru yöntemle temizlemeye çalışın.

Leke Çıkarma Püf Noktaları

Kahve lekesi halıya dökülmüşse deneyebileceğiniz pek çok yöntem vardır. Bu yöntemlere geçmeden önce bir kağıt havlu ile halıya tampon yaparak kahvenin fazlasını almaya çalışın. Fazlası emdirilen kahvenin temizlenmesi çok daha kolay olacaktır. Bu esnada çok bastırmayın ki leke derinlere işlemesin. Ayrıca sürterek silmeyin ki leke dağılmasın.

Kahve Lekesi

Kahve lekesi için en etkili çözüm beyaz sirkedir. Sirke ruhu olarak bilinen bu beyaz, şeffaf sirke güçlü bir temizleyicidir ve diğer sirkelerden de ucuzdur. Beyaz sirke ile suyu karıştırın ve ıslak bir bezle halının üstüne tampon yaparak silin.

Bira da kahve lekesini çıkarmakta bir hayli güçlüdür. Bu yüzden halıyı biralı su ile silebilirsiniz.

Eğer evinizde bunlar mevcut değilse bulaşık deterjanı kattığınız sirkeli su ile halıyı silebilirsiniz. sirke güçlü bir leke çıkarıcıdır. Bu şekilde sildikten sonra halıyı iyi durulamaya gayret edin. Eğer halı kuruduktan sonra leke yine belli olursa derine işlemiş demektir. Birkaç kez daha silmelisiniz.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Perdelerin Ev Tekstilinde Olan Önemi

Her evde kesinlikle olması gereken en önemli eşyaların başında perdeler bulunur. Perdeler adeta dışarıyı ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir