Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Güzel Bir Mutfak İçin Fikirler

Güzel Bir Mutfak İçin Fikirler

Mutfak dekorasyonu için renk ve tezgâh tercihleri için dekorasyon fikirleri aksesuar kullanımı yazımızda.

Dekorasyonun en önemli parçası aksesuar seçimidir. Ufak dokunuşlarla, zıt renklerle farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Aksesuar seçimi kişinin zevk ve beğenilerini bağlıdır. Bir koltuk takımını birçok kişinin evinde olabilir ama onu nasıl yerleştiği nelerle kombinledigi kişiye özeldir. Özellikle mutfak dekorasyonu en zorudur. Yemek yaptığınız, uzun kahvaltı buluşmalarınızı geçirdiğiniz mutfağın farkı ve size özel bir hal alması için yeni dekorasyon fikirleri ile karşınızdayız.

Mutfak Dekorasyonu

Özellikle geniş mutfağa sahip olan insanların tercih ettiği ve artık sıradan ve demode olan fikirlerden biriside köşe takımıdır. Camın yanına at köşe takımını pembe, mavi ya da çiçekli olsun mutfak takımı tamam. Ya da mutfağı dar ise çiçekli bir masa sandalye takımı ile mutfak dekorasyonu tamam. Aslında bu fikir demode ve yanlış. Yemek yaptınız, sohbet ettiğiniz gününüzün en az iki saatini orda geçirdiğiniz yer mutfak. Yemek yapmak rutine binse bile yemek yapmanın ne kadar zor ve aşkla yapılan bir eylem olduğunu biliyoruz. Sizin aşk ile güzel yemekler yapmanız için mutfak dekorasyonu fikirleri hazırladık.

Eğer mutfağınızı yenileyeceksiniz öncelikle mutfak tezgahından başlamaklasınız. Amerikan mutfak tezgâhı ile hem masa derdinden kurtulabilir hem de yemek yapmak için kendimize alan yaratmış olursunuz.  Özellikle mutfağınız geniş ise ana tezgâhtan bağımsız orta tezgâhta tercih edebilirsiniz. Hem yemek masası olur hem de tezgâhın altına dolap yaptırarak kullanım alanı yaratmış olursunuz.

Beyaz renk mutfağa yakışan bir renktir. Temizliğin ve hijyenin göstergesi olan bu renk mutfağınızı aydınlık gösterecektir. Mutfak dolaplarını beyaz tercih ederek, klasik ve modern bir görünüm aratabilirsiniz. Klasik bir görünüm yaratmak için dolaplara oyma işlemeleri yan süsler taktırabilirsiniz siyah eski çekmece ve dolap tutacağı ile klasik görünümünü destekleye bilirsiniz. Siyah bir tezgâh ve damalı bir yer döşemesi ile mutfağınız artık harika. Ya da gene beyaz dolaplara eşlik eden ahşap sandalye ve duvarlara ek ahşap raflar ile salaş ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Dekorasyon fikirleri için kendi zevkinize özel biblolar kullanabilirsiniz. Örneğin balık ve deniz ürünlerini andıran biblolarla bu görünümü tamamlayabilirsiniz.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Battaniyelerin En Gösterişli Hali

En çok kış aylarında ya da soğuk bir son bahar havasında çok aranan battaniyeler ev …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir