Anasayfa / Ev Dekorasyonları / Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng Shui İle Ev Dekorasyonu

Feng shui’nin kelime anlamı rüzgar ve sudur. Yaşadığımız yerde, çevremizde bulunan, sürekli hareket eden enerjiler, feng shuide, chi enerjisi olarak tanımlanıyor. Feng shuinin amacı da, yaşadığımız yerleri bu enerjiden en çok yararlanacağımız şekle getirmek. Doğru bir şekilde planlandığında feng shui felsefesine göre dizayn edilmiş alanlardaki enerji değişimi hemen fark ediliyor. Bu yüzden dekorasyon fikirleri arasında en çok araştırılan ve etkileri merak edilen feng shuinin ev dekorasyon felsefesi pek çok kişi tarafından merak ediliyor.

Yatak Odası

Yatak odasının, sakinleştirici ve huzur verici bir enerjisinin olması gerekir. Bu yüzden yumuşak tonda renkler ve yumuşak formlu mobilyalar seçilmeli; yatak kapının yanına konulmamalıdır. Kırmızı gibi canlılık veren renkler aşırıya kaçmadan kullanılabilir; kırmızı yastık, kırmızı mum gibi. Çiftler arasında soğukluğa yol açabileceğinden, nevresim takımının rengi siyah ya da mavi olmamalıdır.

Banyo

Banyoda açık ve pastel renkler tercih edilmeli. Kırmızı banyonun enerjisini kıracağı için banyoda kullanılmamalı. Banyonun her zaman hava alabilecek bir mimaride olması da çok önemli, böylelikle enerjinin döngüsü gerçekleşecektir.

Oturma Odası

Pozitif enerjiyi çekmesi için, dekorasyon fikirleri arasında oturma odasının mimarisinin kare ya da dikdörtgen olması çok önemlidir. Oturma odası en çok vakit geçirilen, ailenin en çok birlikte kaldığı alan olduğu için evin kalbidir. Oturma odasının kapısının önüne yüksek ve girişi engelleyecek mobilyalar yerleştirilmemelidir. Yine oturma odası mobilyalarının da sivri kenarlı ve hayvan derisiyle kaplı olmaması çok önemli. Fazla mobilya enerji akışını zorlaştıracağı için, az ama odaya yetecek kadar mobilya kullanımında fayda vardır. Aydınlatma feng shuide çok önemlidir. Bu yüzden oturma odasını aydınlatmada kristal avize seçilmesi çok yerinde bir tercih olacaktır. Kristal ışığı daha fazla yansıtacağı için, odanın enerjisini daha iyi koruyacaktır.

Çocuk Odası

Eğer mümkünse, çocuğunuzun çalışma odası ile yatak odasını birbirinden ayırmalısınız. Ancak oda sayısı yetersizse ve ayıramıyorsanız; o zaman çocuğun çalışacağı alan ile uyuduğu alanın birbirinden ayrı renklerde boyanması gerekir. Bu alanlardaki renklere ise dekorasyon fikirleri ışığında şu renkler önerilir:

  • Çocuğun uyuduğu yerlerde mavi, açık pembe gibi yatıştırıcı renkler tercih edilmelidir.
  • Çalıştığı yerlerde odaklanmayı arttıracak turuncu ve sarı renklere ağırlık verilmelidir.

Hakkında admin

Buraya Göz Atabilirsiniz ?

Battaniyelerin En Gösterişli Hali

En çok kış aylarında ya da soğuk bir son bahar havasında çok aranan battaniyeler ev …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir